side-right-letnihity
side-left-letnihity

iRobot Roomba i7 - robotický vysávač, ktorý si sám vynesie smeti

Či už ste vlastníkom robotického vysávača, ktorého cena presahuje mesačný plat, alebo hodnotu nedeľného obedu, tak vás jedna nepríliš obľúbená činnosť dozaista spája. Hovoríme o úmornom vysypávaní nádobky s odpadom, ktorá mnohokrát skrýva také prekvapenia, ktoré tu snáď radšej nebudeme spomínať. Každopádne vďaka novému robotickému vysávaču iRobot Roomba i7+ sa aj tento problém stáva postupne minulosťou.

Najnovší model Roomby prináša dobíjaciu stanicu, ktorej súčasťou je odpadový box, do ktorého môže Roomba prostredníctvom "samovyprázdňovacieho" otvoru, umiestnenému v spodnej časti robota, skladovať obsah až 30 odpadových nádobiek. Na samotnom uskladnení odpadu by nebolo nič prevratné, keby sme sa tu však nebavili o systéme, ktorý je navrhnutý tak, aby bol úplne autonómny. Podľa slov vývojárov by Roomba i7+ mala byť schopná upratovať pravidelne každý deň po dobu jedného mesiaca (ak by sme teda opomenuli skutočnosť, že k plynulému chodu musíme okrem odpadovej nádobky tiež pravidelne udržiavať čistotu hlavných kief v kombinácii s bočnou, senzormi a kontaktami).

novinka roomba i7+

Výraznou zmenou si prešla aj samotná aplikácia iRobot HOME, s ktorou si teraz môžete naplánovať upratovanie jednotlivých miestností a dokonca si ich aj prostredníctvom tejto inteligentnej appky pomenovať podľa vašich predstáv.

roomba irobot i7

Nová Roomba i7+ je k dostaniu u nás na: https://www.roboticky-vysavac.sk/irobot-roomba-i7-7558

K dispozícii je aj model bez dokovacej stanice Clean Base, tú si ale budete môcť časom dokúpiť. Ide o model iRobot Roomba i7 (7158).

17. 03. 2019