side-right-letnihity
side-left-letnihity

Novinka - prvý robotický čistič okien so zásobníkom na vodu

U robotických čističov okien sme doteraz museli striekať vodu na sklá sami. Nešlo teda o plne automatický režim, ale bolo potrebná asistencia človeka. Situácia sa však s príchodom Hobota 298 zmenila!

Hobot 298 má integrovaný zásobník na vodu, resp. čistiacu tekutinu. Túto potom robot strieka pomocou ultrasonickej trysky na čistený povrch, akými sú okná, zrkadlá, obklady, ... Používať by sa mal dodávaný prípravok, alebo destilovaná voda, aby bolo zamedzené upchávaniu trysky (napríklad vodným kameňom, ktorý sa skôr či neskôr u bežnej kohútikovej vody objaví). Na to, ako to presne funguje, sa môžete pozrieť vo videu nižšie:

Aké ďalšie vylepšenia Hobot 298 prináša?

Keďže model s označením 298 má len jeden režim (počas ktorého strieka vodu), výrobca upustil od utierok na suché čistenie prachu a nečistôt, na ktoré sme boli zvyknutí u predchádzajúcich modelov s touto konštrukciou (268 a 288). Budú vám teda stačiť žlté utierky z mikrovlákna, ktoré okno spoľahlivo zotrú.

Zmenou prešla aj navigácia, systém pohybu a čistenia (AI-technology S2.1). Štandardom je aj Wi-Fi a ovládanie robota pomocou aplikácie v smart zariadení.

Hobot 298 je už k dostaniu u nás, a je skladom.

01. 02. 2019