side-mega-slevy
side-mega-slevy

Samsung inovuje robotické vysávače série VR9300

Samsung po rokoch inovuje svoj rad robotických vysávačov. V tomto krátkom článku sa dozviete, čo dobrého zostalo, čo bolo vylepšené a na ktoré novinky sa môžete tešiť.

Na úvod nie je na škodu upozorniť, že robovysávače od Samsungu sú trochu iné, ako konkurenčné. Sú vyššie, pretože majú motor a odpadovú nádobu s cyklónovým saním, ktorá zaberá väčší priestor. Táto patentovaná technológia zvaná CycloneForce bola oproti predchádzajúcej generácii ešte viac vylepšená. Výrobca udáva až 70-krát vyšší sací výkon ako u iných robotických vysávačov. Cyklónový vír vnútri odpadovej nádoby udržuje nečistoty v pohybe, a tie potom neupchávajú filter, ktorý zostáva priechodný a neznižuje výkon. Dizajn robotov je tiež odlišný. Podobne ako Neato, aj Samsung stavil na tvar písmena D. Už vysávače Neato si vďaka tomu môžu dovoliť nadpriemerne širokú kefu - 277 mm, ale Samsung ide ešte ďalej. Kefa meria úctyhodných 311 mm. V spojení s inteligentným pohybom po miestnosti uprace priestory naozaj rýchlo. Pohyb je riadený množstvom senzorov, ale hlavne digitálnou kamerou, ktorá sníma strop a vytvára si mapu, podľa ktorej sa orientuje.

Samsung VR9300 má FullView senzor, ktorý rozoznáva rohy a vysaje ich až 3x, aby sa ubezpečil, že svoju prácu odviedol dokonale. Má tiež Wi-Fi, čo ho posúva ešte o level vyššie. Pomocou aplikácie ho môžete ovládať kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Jednoduchým dotykom na obrazovke svojho chytrého zariadenia (s iOS alebo Androidom) zahájite alebo zastavíte upratovanie, nastavíte časy vysávania, vidíte mapu upratovanej miestnosti a pod. S pomocou funkcie Select&Go môžete dokonca individuálne zvoliť miestnosť k uprataniu. Robot do nej zájde, povysáva nečistoty a sám sa dôjde "zaparkovať" do nabíjacej základne.

Okrem vyššie spomenutých vlastností a funkcií môžete od tohto Samsungu očakávať aj celkom štandardné veci, ako načasovanie upratovania, možnosť voľby z rôznych režimov vysávania, funkciu virtuálnej steny a ďalšie.

Samsung Powerbot VR9300 VR20K9350WK/GE je už v predaji a môžete ho u nás zakúpiť na tomto odkaze. V blízkej dobe sa tiež môžete tešiť na novú radu VR7000, ktorá síce nebude toľko vymakaná, ale zostanú zachované tie najdôležitejšie vlastnosti, ktoré Samsung robia Samsungom. O všetkom vás budeme včas informovať.

12. 07. 2017