SIDE-Doprava zdarma-right
SIDE-Doprava zdarma-left

IFA 2017 - Novinky v oblasti domácej robotiky

V Berlíne sa skončil najväčší európsky veľtrh so spotrebiteľskou elektronikou IFA. Boli sme sa pozrieť, aké novinky v oblasti robotiky prinášajú najväčší svetoví výrobcovia.

LG

Snáď najvýraznejšie novinky sme mohli vidieť v hale značky LG. Okrem nového robotického vysávača, sa kórejský výrobca rozhodol vstúpiť na trh záhradnej techniky a vytvoril robotickú kosačku. Veľa informácií nevieme, zatiaľ bolo povedané len toľko, že bude potrebovať ohraničujúci kábel (ako takmer všetky robotické kosačky), ale zároveň jej budú pomáhať i rôzne senzory a GPS. Prepojenie s aplikáciou bude samozrejmosťou. Vidieť bolo možné i prototyp nového robotického vysávača, ktorý by sa mal objaviť na trhu už v priebehu roku 2018.

novinky v robotike

novinky v robotike

Samsung

Ďalšia kórejská značka, Samsung, predviedla svoje nové robotické vysávače, ktoré už nájdete u nás v predaji. Modely VR20M705 a VR20M707 zaujmú vysokým reálnym výkonom (20 W na kefe), samočistiacou kefou, výsuvnou lištou na dokonalé vyčistenie rohov a vyšší model i Wi-Fi s možnosťou napojenia na aplikáciu Samsung Smart Home.

trendy robotické vysávače 2017

iRobot

Americký iRobot predstavil robotické vysávače Roomba s Wi-Fi a Li-Ion batériou s modelovými označeniami Roomba 696 a Roomba 896. Druhú menovanú už majú niektorí Slováci, ktorí ju zakúpili u nás, u seba doma a pomáha im s vysávaním.

novinky v robotike

Bosch

Bosch je v oblasti robotiky silným hráčom, no doteraz to bolo len v priemyselnej oblasti. Na veľtrhu IFA však predstavili robotický vysávač do domácnosti s názvom Roxxter. Bude mať D tvar, Wi-Fi s aplikáciou, ovládanie cez Amazon Alexa, a dokonca i prednú kameru, ktorou bude sledovať dianie v byte, keď práve nebudete doma (a upozorní vás v prípade, keď vnikne narušiteľ, podobne ako to už teraz dokáže LG Hom-Bot VR9647PS).

ifa 2017 robot novinky

Neato

Ďalšia značka z amerického kontinentu predstavila model Neato D7. Čo prinesie oproti predošlým modelom? Najväčším posunom je podpora virtuálnych "no go" zón, pomocou ktorých robotu na mape v aplikácii vyznačíte miesta, kde nemá vysávať. Dúfame, že ho u nás v eshope čoskoro nájdete. Sledujte kategóriu Neato.

novinky v robotike

novinky robotika 2017

Electrolux

Spoločnosť AEG predstavila pod značkou Electrolux svoj vlastný robotický vysávač. Bude mať trojuholníkový tvar s jednou bočnou kefkou a 21 cm širokou hlavnou kefou umiestnenou vpredu. Trojuholníkový tvar už mal vysávač od Panasonicu, no ten sa nedostal na náš trh. Tento by však mal byť k dispozícii i u nás.

07. 09. 2017